Hlavní obsah
Výstavba hejtmanství v areálu bývalého pivovaru vyšla asi na 1,9 miliardy korun. Stíháno je v souvislosti s ní pět lidí. Foto: Alexandra Mlejnková, ČTK

Policie stíhá místostarostu Náchoda

Policisté začali stíhat místostarostu Náchoda Tomáše Šuberta kvůli podivné investici do budovy nového sídla hejtmanství v Hradci Králové. Šubert, který je nyní ve vedení města za stranu Patrioti města Náchoda, byl v roce 2008 členem rady Královéhradeckého kraje za ODS. Do budovy se nakoupil předražený nábytek.

Výstavba hejtmanství v areálu bývalého pivovaru vyšla asi na 1,9 miliardy korun. Stíháno je v souvislosti s ní pět lidí. Foto: Alexandra Mlejnková, ČTK
Policie stíhá místostarostu Náchoda

Šubert  v pondělí nabídl rezignaci na post místostarosty města zástupcům náchodské koalice. Její členové jeho odchod odmítli. V náchodské koalici jsou kromě Patriotů i ČSSD, TOP 09 a SNK-ED.

"Tato kauza je pouze osobní záležitostí ing. Šuberta, vznikla v minulosti, nemá a nikdy neměla žádný vztah k aktivitám náchodské samosprávy," uvedli zástupci čtyřkoalice v prohlášení. Dodali, že v případu ctí presumpci neviny.

Sídlo za dvě miliardy

Královéhradecký magistrát vybudoval sídlo v bývalém areálu pivovaru. Rekonstrukce přijde během následujících 20 let celkem na 1,9 miliardy korun. Jde o nejdražší sílo krajského úřadu v zemi.

V kauze nábytku policie již letos stíhala pět bývalých krajských radních a někdejší úřednici Královéhradeckého kraje. Okresní státní zastupitelství v Hradci Králové jejich stíhání v květnu zastavilo. Policie pak uvedla, že trestní řízení v této věci bude běžet dál a policie bude případ nadále prověřovat.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků