Hlavní obsah
 

Policie provedla razii ve věznici Bytíz, dealeři tam pašovali drogy

Ve věznici Bytíz nedaleko Příbrami provedla policie s vězeňskou službou v pondělí razii kvůli drogovým dealerům, kteří návykové látky vězňům předávali při jejich venkovních pracích. Sedmnácti obviněným osobám hrozí až deset let odnětí svobody.

 
Policie provedla razii ve věznici Bytíz, dealeři tam pašovali drogy

Pašování drog řídili dva hlavní organizátoři z řad vězňů, kteří přes mobilní telefon úkolovali ostatní členy skupiny. Lidé na svobodě předávali omamné látky na venkovním pracovišti vězňům, kteří je poté přenášeli do prostor věznice a distribuovali je mezi ostatní trestance. Do věznice se během pár měsíců snažili dostat nejméně 1200 tablet léků a také marihuanu.

Drogy ve věznicí Bytíz

Foto: Policie ČR

Do rozsáhlé razie se zapojilo 130 policistů včetně pořádkové jednotky a také nejméně stovka zaměstnanců vězeňské služby, pomáhali i psovodi. Policie také provedla čtyři domovní prohlídky a dvě prohlídky jiných prostor, při nichž nalezla léčiva a také mobilní telefon, kterým se obvinění na předávání drog domlouvali.

Drogy ve věznicí Bytíz

Foto: Policie ČR

„Sedmnáct pašeráků včetně pěti žen si v úterý vyslechlo obvinění ze zločinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy, dále z přečinu šíření toxikomanie a maření výkonu úředního rozhodnutí. V případě odsouzení jim hrozí až deset let za mřížemi,” sdělila mluvčí příbramské policie Monika Schindlová.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků