Hlavní obsah
Trojský most spojí holešovický a trojský břeh. Foto: Lucie Fialová , Právo

Policie při stavbě Trojského mostu nezjistila trestný čin

Protikorupční policie odložila prověřování okolností stavby pražského Trojského mostu. Nezjistila, že by byl spáchán trestný čin. Právu to řekl mluvčí Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality (ÚOKFK) Jaroslav Ibehej. Kriminalisté případ šetřili pro podezření z podvodu a porušení povinnosti při správě cizího majetku.

Trojský most spojí holešovický a trojský břeh. Foto: Lucie Fialová , Právo
Policie při stavbě Trojského mostu nezjistila trestný čin

„Věcí jsme se velice intenzivně zabývali asi rok a půl. Koncem listopadu 2012 jsme věc odložili, neboť ve věci nejde o podezření ze spáchání trestného činu,“ uvedl Ibehej.

„Státní zástupkyně rozhodnutí o odložení akceptovala, takže je to již v právní moci,“ řekla Právu mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze Štěpánka Zenklová.

Budovaný Trojský most, navazující na tunelový komplex Blanka, měl původně stát asi půl miliardy korun. Nakonec má vyjít na zhruba 1,2 miliardy. Pražský primátor Bohuslav Svoboda (ODS) zvýšení ceny v dubnu odůvodnil chybou v projektu.

Most bude spojovat Troju s Holešovicemi. Má mít dvě tramvajové koleje, dvakrát dva jízdní pruhy pro auta, cyklostezky a chodníky. Široký má být 34 metrů, celková délka činí 250 metrů.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků