Hlavní obsah

Policista jel na přejezdu na červenou. Dostal pokutu a nesmí řídit

Policie potrestala policistu, který jel v červenci na služební motorce přes železniční přejezd na červenou. Příslušník dostal pokutu a zákaz řízení, řekla na dotaz Novinek mluvčí policie Šárka Poláčková. Incident tehdy natočil fanoušek železnice.

Policista jel na přejezdu na červenou. Dostal pokutu a nesmí řídit

„O přestupku policisty již bylo rozhodnuto. Policistovi byla udělena pokuta a zákaz řízení motorových vozidel, obojí v zákonném rozpětí s přihlédnutím k závažnosti přestupku,“ uvedla Poláčková s tím, že výši sankce policie nebude upřesňovat.

Podle zákona může být za tento přestupek uložena pokuta až pět tisíc korun, zákaz řízení a sedm bodů. Policista neměl zapnuté majáky. Ale ani v případě, že by zapnuté byly, přejezd by přejet nemohl. Podle silničního zákona platí i pro vozidla s modrým majákem zákaz vjíždění na přejezd, svítí-li červená světla. Dodržovat nemusejí akorát nejvyšší povolenou rychlost při přejezdu přes přejezd.

Motorkář projel na červenou v polovině července na Litoměřicku. Na záznamu je vidět, jak jeden policista před blikajícím přejezdem zastaví, druhý ho ale honem přejede, než se sklopí závory.

„Aby se takhle zachoval příslušník policie, a ještě když mě jasně viděl, že u toho přejezdu s kamerou stojím a málem dotyčného ještě smetla ta protější závora, to mi nejde na rozum," řekl televizi Nova muž, který po České republice natáčí železniční přejezdy a náhodou zaznamenal i tento manévr.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků