Hlavní obsah
 

Policie odložila případ smrti dvou dívek, které srazil vlak. Modrou velrybu nehrály

Policie odložila vyšetřování smrti dvou 15letých dívek, které v dubnu v Mlékojedech na Mělnicku spáchaly sebevraždu, řekla v úterý na dotaz Novinek mluvčí policie Markéta Johnová. Dívky na trati mezi Neratovicemi a Všetaty srazil vlak. Spekulace, že by hrály hru Modrá velryba, se nepotvrdila.

 
Policie odložila případ smrti dvou dívek, které srazil vlak. Modrou velrybu nehrály

„Kriminalisté případ začátkem srpna odložili, na smrti dívek neshledali jakékoliv zavinění jiné osoby,“ uvedla Johnová.

Podle ní si kriminalisté nechali zadat několik znaleckých posudků, a proto vyšetřování trvalo přibližně čtyři měsíce. Bližší informace policie s ohledem na citlivost případu a věk dívek nechce zveřejňovat.

Podle informací Novinek však dívky nehrály internetovou hru Modrá velryba, a tudíž na jejich smrti neměla vliv ani žádná jiná, byť vzdálená osoba. O hře se spekulovalo krátce po zveřejnění případu.

Vlak dívky srazil 8. dubna. Obě utrpěly vážné poranění a záchranáři jim už nemohli pomoci. Trať byla tři hodiny neprůjezdná. [celá zpráva]

Úkoly a kurátor

O několik dní později varovalo policejní prezidium před hrou, která spočívá v úkolech, které hráčům rozdává tzv. kurátor. Mimo jiné po hráčích chce, aby sledovali horory, sebepoškozovali se, s nikým se nebavili, a na závěr aby si vzali život. [celá zpráva]

Na vyjádření policie ale vzápětí reagovali odborníci na internetovou bezpečnost. Podle tehdejšího sdělení manažera pro internetovou bezpečnost Seznamu.cz Martina Kožíška a vedoucího projektu E-bezpečí z Univerzity Palackého v Olomouci Kamila Kopeckého soutěž s názvem Modrá velryba ve skutečnosti neexistuje.

„Žádná hra tohoto typu organizovaně realizována není, jde o marketingový tah, který měl přitáhnout nové uživatele do konkrétních skupin na sociálních sítích. Nejrychleji se samozřejmě šíří obsah, který je destruktivní – sebevraždy, sebepoškozování. Proto o tom děti také hodně diskutují, šíří materiály a věří, že něco podobného existuje,” uvedl Kopecký.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků