Hlavní obsah

Policie odhalila gang výrobců zbraní, našla i střílející tužku

Detektivové Národní centrály proti organizovanému zločinu obvinili tři muže a ženu z nedovoleného ozbrojování. Podle nich obnovovali znehodnocené zbraně, které následně prodávali. Vyrobili i střílející tužku.

Policie odhalila gang výrobců zbraní, našla i střílející tužku

Činnost skupiny z jihu Moravy se podle policie podařilo odhalit v jejím počátku. Kromě znehodnocených zbraní vyráběli také tlumiče.

„Takto vyrobené nebo upravené zbraně a doplňky zbraní měly být podle našich závěrů určeny pro černý trh. Na uvedené činnosti se z počátku měla podílet i obviněná žena,“ uvedl mluvčí centrály Jaroslav Ibehej.

Kriminalisté při domovních prohlídkách našli střílející tužku, dvě pušky ráže 22 LR, tři samopaly Sa 58, čtyři tlumiče hluku výstřelu, několik náhradních hlavní a přes 500 kusů příslušného střeliva.

Čtveřice byla v květnu obviněna z trestného činu nedovoleného ozbrojování, mužům hrozí až pět let vězení, ženě dva roky. Vyšetřováni jsou na svobodě.

Nalezené zbraně

Foto: Policie ČR

Tlumiče a střílející tužka

Foto: Policie ČR

Střílející tužka

Foto: Policie ČR

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků