Hlavní obsah
Hotel Olympik v pražském Karlíně Foto: Jan Černý, ČTK

Policie obvinila muže podezřelého z krádeže trezoru v Olympiku

Policisté v úterý obvinili 21letého mladíka z krádeže trezoru v pražském hotelu Olympik. Mladíka podezřívali od počátku vyšetřování, až během uplynulých týdnů ale získali dostatek důkazů. Muž byl v minulosti už trestán.

Hotel Olympik v pražském Karlíně Foto: Jan Černý, ČTK
Policie obvinila muže podezřelého z krádeže trezoru v Olympiku

Od začátku případu byl muž v policejním hledáčku. Krátce po krádeži byl předveden k výslechu, po kterém ho ale policisté museli pustit na svobodu.

"Po necelých deseti dnech shromáždil vyšetřovatel přesvědčivé důkazy a mohl zahájit proti muži trestní stíhání,“ řekla mluvčí pražské policie Eva Miklíková.

Policisté proto muže opět zadrželi a skončil v policejní cele, kde byl obviněn z trestného činu krádeže vloupáním. Policisté také dali státnímu zástupci podnět k jeho vzetí do vazby. "Muži hrozí trest vězení od pěti do 12 let. V minulosti byl již za majetkové delikty trestán,“ doplnila Miklíková.

Zatímco podezřelého muže už policisté mají, stále pátrají po odcizeném trezoru, penězích a akciích v něm uložených. "Jakékoliv poznatky občanů policisté uvítají na lince 158,“ uzavřela Miklíková.

Krádež se stala v neděli 5.října. Z hotelu kolem poledne zmizel trezor, který obsahoval akcie v nominální hodnotě kolem 250 miliónů korun. Nešlo přitom o majetek žádného z hostů, ale o akcie hotelu. Událost se stala mezi desátou a půl jednou.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků