Hlavní obsah
Alkohol z Likérky Drak zabavený v roce 2012 Foto: Státní zemědělská a potravinářská inspekce

Policie obvinila muže kvůli otravě metanolem, doma měl desítky litrů podezřelého alkoholu

V případu otravy metanolem na Žďársku policie zadržela sedmatřicetiletého muže. Našla u něj větší množství podezřelého alkoholu. Muž je obviněn pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožování zdraví závadnými potravinami. Informovala o tom krajská policejní mluvčí Dana Čírtková.

Alkohol z Likérky Drak zabavený v roce 2012 Foto: Státní zemědělská a potravinářská inspekce
Policie obvinila muže kvůli otravě metanolem, doma měl desítky litrů podezřelého alkoholu

V neděli odpoledne skončil na oddělení ARO novoměstské nemocnice 58letý muž ze Žďárska, u něhož se potvrdilo podezření na otravu metylalkoholem. A protože mužův stav neumožňoval výslech, kriminalisté se zaměřili na pátrání po zdrojích v jeho nejbližším okolí.

„Poškozený konzumoval alkohol u známého, jehož syn zakoupil podezřelé pití v jednom kartónu s obsahem šesti lahví u dalšího muže ze Žďárska. Ten podniká v zemědělství, předmět činnosti mu však umožňuje i nákup a distribuci alkoholu,“ popsala mluvčí, kudy vedly stopy žďárských kriminalistů.

Ti vzápětí zadrželi 37letého muže a s povolením státního zástupce provedli prohlídky jeho trvalého i skutečného bydliště, kde měl sídlo provozovny. Na těchto adresách ve dvou obcích bylo zajištěno 49 šestilitrových barelů označených jako vodka a 660 skleněných lahví o obsahu 0,42 litru s etiketami vodky z Likérky Drak. Zajištěný alkohol bude podroben testům na zjištění obsahu závadného metanolu.

Stav muže je stabilizovaný 

Zadržený muž by se měl ještě ve středu dozvědět, jak rozhodl soud o jeho vzetí do vazby. Policisté i státní zástupce se shodně domnívají, že na svobodě by mohl kontaktovat své obchodní partnery.

Podezřelému hrozí v případě prokázání viny až osmiletý trest za ohrožení zdraví závadnými potravinami a porušení povinností vyplývajících z podnikání.

„Policie znovu apeluje na lidi, aby nepožívali alkohol z neznámých či podezřelých zdrojů,“ upozornila Dana Čírtková.

Poškozený muž stále leží na ARO. Jeho stav je podle mluvčího nemocnice Romana Kratochvíla stabilizovaný, ale stále vážný.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků