Hlavní obsah
Sídlo Technické správy komunikací v Praze 1 Foto: Mapy.cz

Policie obvinila firmu a tři lidi kvůli zakázkám TSK, provádí domovní prohlídky

Policisté v úterý obvinili jednu firmu a tři osoby v souvislosti s veřejnými zakázkami pražské Technické správy komunikací (TSK). V úterý odpoledne v sídle TSK zasahovala asi dvacítka policistů.

Sídlo Technické správy komunikací v Praze 1 Foto: Mapy.cz
Policie obvinila firmu a tři lidi kvůli zakázkám TSK, provádí domovní prohlídky

Stíhání trojice osob a firmy potvrdil vrchní státní zástupce Jiří Pražák. Podle něj se na něm podílejí policisté spolu s Národní centrálou proti organizovanému zločinu (NCOZ).

Trestní stíhání se týká „tří fyzických a jedné právnické osoby jako obviněných ze spáchání trestných činů zjednání výhody při zadání veřejné zakázky, při veřejné soutěži a veřejné dražbě”.

V souvislosti se stíháním provádí policie domovní prohlídky a prohlídky jiných prostor a pozemků v Praze i na jiných místech, doplnil Pražák na webu justice.cz.

TSK je příspěvková organizace hlavního města, která se stará o pražské komunikace a chodníky. Policisté podle ČTK zasahují v jejím sídle v Praze 1 a také na dispečinku v ulici Na Bojišti v Praze 2.

Trestný čin sjednání výhody při zadání veřejné zakázky, při veřejné soutěži a veřejné dražbě spáchá ten, kdo sjedná některému z dodavatelů či soutěžitelů výhodnější podmínky na úkor jiných, a to v úmyslu způsobit jinému škodu nebo opatřit sobě či jinému člověku prospěch. V základní sazbě za to hrozí až tříleté vězení nebo zákaz činnosti, úřední osoby lze za určitých okolností potrestat až deseti lety odnětí svobody, uvedla ČTK.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků