Hlavní obsah

Policie navrhla obžalovat piráta, který na D1 vytlačil vůz ze silnice

Policie podala návrh na obžalobu Luboše Lacinu, který měl v březnu svým vozem vytlačit z dálnice D1 jiný vůz. Policisté jeho čin kvalifikovali jako pokus o těžké ublížení na zdraví. Ve středu o tom informoval žalobce Krajského státního zastupitelství v Praze Tomáš Milec. Muži hrozí pět až 12 let vězení.

Policie navrhla obžalovat piráta, který na D1 vytlačil vůz ze silnice

"O dalším postupu státního zastupitelství by mělo být rozhodnuto do konce měsíce," uvedl Milec.

Nehoda se stala 22. března na 24. kilometru dálnice ve směru na Prahu a zaznamenala ji dálniční kamera. Šestadvacetiletá žena v mazdě tam předjížděla kamión. Lacina ve vozu Škoda Superb, který ji dojel, se ji údajně snažil blikáním a troubením donutit, aby mu uvolnila cestu.

Když řidička předjíždění dokončila a zařadila se do pruhu před kamion, řidič suberbu do ní bočně najel a vytlačil ji z dálnice. Mazda vylétla do pole, několikrát se přetočila přes střechu a narazila do stromu. Lacina to viděl a přivolal pomoc.

Podle médií zaplatil řidič, bývalý manažer Prazdroje, poškozené rodině 70 000 korun jako zálohu za škodu na zničeném autě. Prý tak učinil ještě před vyčíslením celkové škody. Své jednání na D1 vysvětluje muž tím, že to byla nehoda a ne záměr. Dokládá to i tím, že na silnici zastavil a nabídl osádce mazdy pomoc. [celá zpráva]

Muž pracoval jako manažer Plzeňského Prazdroje, vedení firmy mu podle médií ale kvůli incidentu pozastavilo výkon funkce. Později se s ním dohodlo na návratu do práce vzhledem k presumpci neviny.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků