Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky

Policie na Novojičínsku rozplétá záhadu hořícího kříže

Bizarní případ hořícího kříže, který vztyčil a zapálil dosud neznámý pachatel na zahradě jednoho z rodinných domů na Novojičínsku, už několik dní rozplétá policie. Událost se stala již v sobotu 2. září, policie o ní ale informovala až po pěti dnech. Motivy a identita neznámého žháře jsou zatím záhadou.

Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky
Policie na Novojičínsku rozplétá záhadu hořícího kříže

Jak uvedla mluvčí novojičínské policie Darina Knižátková, v sobotu ráno vzbudila třiapadesátiletou ženu podivná záře. Když se podívala z okna, spatřila na svém pozemku hořící symbol křesťanské víry, který dosahoval do výšky 120 centimetrů.

„Žena ihned na místo zavolala policii. Ještě před jejím příjezdem dřevěný kříž samovolně dohořel,“ uvedla mluvčí policie.

Motiv neznámého výtržníka a žháře dosud není jasný. „Dosud neznámému pachateli, který vnikl na soukromý pozemek rodinného domu, kříž zde zarazil do země a následně jej zapálil, nyní hrozí v případě dopadení až dva roky za mřížemi,“ konstatovala mluvčí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků