Hlavní obsah
 

Policie má podezřelého z vraždy mladého páru v Krči. Zabíjel v Roubalově stylu

Policie dopadla muže podezřelého z vraždy devatenáctiletého chlapce a stejně staré dívky, jejichž ubodaná těla byla nalezena minulou sobotu na sídlišti v Praze Krči. Zadržený muž se k činu přiznal, policie ho obvinila z dvojnásobné vraždy, řekl vedoucí oddělení vražd pražské policie Josef Mareš. Pachateli hrozí dvacet let za mřížemi, nebo výjimečný trest.

 
Policie má podezřelého z vraždy mladého páru v Krči. Zabíjel v Roubalově stylu

„Za dvacet let jsme se s podobně brutálním zločinem nesetkali,“ konstatoval. Naposledy si prý obdobně počínal pětinásobný vrah Ivan Roubal, který svoje oběti s oblibou svazoval do kozelce, takže se pomalu udusili.

Pobodaná těla devatenáctiletého studenta a jeho stejně staré přítelkyně nalezli policisté v sobotu v paneláku v Murgašově ulici v Praze 4 poté, co dívku začali pohřešovat její rodiče. Po ohledání místa činu dospěli kriminalisté k závěru, že smrt dvojice zapříčinila cizí osoba. Po pitvě začali případ vyšetřovat jako vraždu.

Některá média uvedla, že pár ležel v bytě spoutaný a mordu předcházela divoká hádka. Policie ale odmítla sdělit jakékoliv podrobnosti s ohledem na probíhající vyšetřování.

Pracovníci odnášejí jedno z těl.

Foto: Jiří Forman, Novinky

„Muž se k činu doznal, konstatoval, že nemá žádných námitek proti zahájení trestního stíhání, ale výpověď odmítl,“ uvedl Mareš, který případ označil za velice závažný a složitý.

Mladík skončil v policejní cele a kriminalisté připravují podnět k návrhu na vzetí do vazby.

Roubal momentálně pyká za svoje ohavné skutky ve Valdicích. Počtem spáchaných vražd zaujímá jedno z předních míst sériových vrahů v ČR. Soud ho poslal do vězení na doživotí. Kriminalisté mu dokázali pět vražd, další dvě pohřešované osoby se nikdy nenašly. Roubal svoje oběti likvidoval např. tak, že jedno tělo hodil do septiku, druhé skončilo v rybníce.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků