Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky

Policie! křičeli na dealery mladíci, kterým se nechtělo platit. Ta pravá je pochytala všechny

Velmi nevydařený pokus o přepadení uskutečnilo minulý týden šest mladíků z Kroměřížska. Jeden z nich měl domluvit s dealery, že koupí kilogram marihuany. Místo placení ovšem zinscenoval se svými kamarády zátah policie, při kterém se za pomoci zbraní snažili uzmout dealerům drogy. V úterý o tom informovala kroměřížská policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky
Policie! křičeli na dealery mladíci, kterým se nechtělo platit. Ta pravá je pochytala všechny

Policie obvinila pět mladíků ve věku jednadvacet až čtyřiadvacet a jednoho mladíka, kterému ještě nebylo osmnáct, z loupeže ve formě spolupachatelství.

„Jeden z obviněných se domluvil se dvěma dealery ve věku devatenáct a pětadvacet let, že od nich koupí kilo marihuany v hodnotě okolo třiceti tisíc korun,“ uvedla policejní mluvčí.

Dealeři mu drogu měli předat minulou středu. Obviněnému mladíkovi se však nechtělo platit, a tak spolu se svými kamarády naplánoval přepadení, při kterém se chtěl marihuany zmocnit bez placení.

„Ve smluvenou dobu přijel společně s dalším obviněným na parkoviště a ujistil se, že prodejci čekající na něj v autě mají zboží u sebe. Pak z místa odjeli a bezprostředně poté na parkoviště přijelo dodávkové vozidlo s dalšími čtyřmi obviněnými,“ popsala Kyšnerová.

Maskovaná čtveřice vystoupila, jeden z mladíků vystřelil do vzduchu z plynové pistole a zakřičel „Policie, lehněte si na zem“. Další z nich držel v ruce atrapu samopalu a donutil dealery lehnout si vedle auta.

Nejmladší nestihl nastoupit

„Na místo se vrátili také první dva obvinění a všichni prohledávali vůz distributorů a snažili se najít marihuanu. V tom okamžiku z nedaleké restaurace vyšli dva muži. Lupiči se zalekli, rychle naskákali do aut a ujeli pryč,“ uvedla mluvčí.

Mladíci nakonec doplatili na to, že nejmladší z nich nestihl do dodávky nastoupit, chytili ho muži z restaurace. Kriminalistům se nakonec podařilo vypátrat a usvědčit i zbylé pachatele.

„Organizátor přepadení skončil ve vazbě. Na případu ale kriminalisté stále pracují a další trestnou činnost, která byla v souvislosti s loupeží spáchána, ještě dokladují. Řidič dodávky měl navíc zákaz řízení,“ dodala Kyšnerová s tím, že trestní stíhání nemine ani prodejce marihuany.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků