Hlavní obsah
 

Policie hledá viníka požáru pneumatik, kvůli kterému se srazilo 15 aut na D10

Kriminalisté vyšetřují okolnosti sobotního požáru hromady pneumatik pod dálničním mostem na D10 u Svijan na Liberecku, kvůli kterému do sebe vrazilo v hustém dýmu 15 aut. Při hromadné nehodě vznikla škoda za tři miliony korun.

 
Policie hledá viníka požáru pneumatik, kvůli kterému se srazilo 15 aut na D10

Hromadná nehoda se stala v sobotu večer, podle původních informací krátce po incidentu se srazilo 21 aut, policie v neděli bilanci upřesnila s tím, že se srazilo 15 vozidel.

„Zraněných bylo osm osob, všichni lehce. Provoz ve směru na Turnov byl obnoven ve 2:30 hodin. Předběžná škoda byla vyčíslena na 3 miliony korun,” sdělila policie na Twitteru.

Auta do sebe jedno po druhém vrazila poté, kdy najela do hustého dýmu z pneumatik hořících pod mostem přes řeku Jizeru. Právě požár je tedy podle kriminalistů nejpravděpodobnější příčinou hromadné nehody.

Mluvčí policie Michaela Richterová Novinkám sdělila, že její kolegové nyní prověřují okolnosti vzniku požáru.

„Zjišťujeme svědky a osoby, které by s tím mohly mít něco společného, zatím žádné pátrání neprobíhá,” uvedla mluvčí s tím, že podrobnosti k případu policie chystá zveřejnit v pondělí. Policie rovněž neupřesnila, zda se jednalo například o černou skládku.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků