Hlavní obsah
 

Policie hledá řidiče alternativní taxislužby, vezl muže podezřelé z loupeží

Pražští kriminalisté pátrají po řidiči alternativní taxislužby Bolt, který vezl muže podezřelé ze série loupeží na čerpacích stanicích v Praze. Nic netušící řidič podle policie odvezl a přivezl podezřelé k jednomu z přepadení.

 
Policie hledá řidiče alternativní taxislužby, vezl muže podezřelé z loupeží

„Jedná se o řidiče černé Škody Superb combi, coby partnerského řidiče společnosti Bolt, která zprostředkovává přepravu osob. Objednali si ho 25. prosince kolem půl desáté ráno,“ uvedl mluvčí policie Jan Rybanský.

Podle něj řidič naložil dva podezřelé v oblasti ulic Seydlerova, V Hůrkách, Petržílkova nebo v přilehlém okolí a dovezl je do ulice Prokopových. Jeden lupič odešel na čerpací stanici v ulici Radlická, kde pod pohrůžkou použití pistole sebral z pokladny peníze a malý trezor.

Auto řidiče, po kterém policie pátrá.

Foto: Policie ČR

Následně se vrátil k objednanému autu, odkud nic netušící řidič dvojici odvezl směrem na Smíchov přes ulici Řeporyjská a Karlštejnská. „Tímto se obracíme právě na zmíněného řidiče, kterého vnímáme jako velmi důležitého svědka, aby se přihlásil na policejní služebnu nebo kontaktoval linku tísňového volání 158,“ konstatoval Rybanský.

Policie zároveň zveřejnila video, kde jsou zachycena dvě přepadení, kterých se zúčastnil zmíněný lupič. Ten je spolu s kumpánem již v policejní cele. Během víkendu je v Praze zadržela zásahová jednotka. Na svědomí mají podle kriminalistů šest přepadení včetně loupeže na čerpací stanici v Malešické ulici.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků