Hlavní obsah
 

Policie hledá muže, kteří platili kreditkou okradeného kanadského seniora

Čtyřiaosmdesátiletého kanadského turistu, který koncem října mířil z pražského Hlavního nádraží do hotelu, připravil neznámý pachatel o portmonku s osobními doklady, větší sumou peněz a platebními kartami. Policisté v neděli zveřejnili snímky osob, které kartami nedlouho poté platily v centru metropole, a jejichž totožnost by chtěli zjistit.

 
Policie hledá muže, kteří platili kreditkou okradeného kanadského seniora

Ke krádeži došlo 30. října po osmé hodině večer, když turista nastoupil na stanici Hlavní nádraží do metra a cestoval směrem do centra.

„Ve stanici metra Muzeum vystoupil a pokračoval pěšky na Václavské náměstí, kde byl ubytován v jednom z tamních hotelů. Po několika minutách chůze zjistil, že mu neznámý pachatel při cestě metrem vytáhl z kapsy peněženku i s obsahem,” popsal incident pražský policejní mluvčí Jan Rybanský.

Turistovi vnikla škoda v hodnotě téměř třiceti tisíc korun.

Hledaní muži, kteří použili odcizenou platební kartu

Foto: Policie ČR

Policie následně získala záběry, na nichž nedlouho po krádeži neznámí muži používají odcizené karty k nákupu v hodnotě několika stovek korun.

Policie případ šetří pro podezření ze spáchání trestných činů krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků