Hlavní obsah
 

Policie chytila ve Varech lupiče šperků za 14 milionů

Kriminalisté objasnili dva případy loupeží ve zlatnictvích v Karlových Varech, které se staly na začátku roku. Pro jednoho z podezřelých, který pochází podle informací Práva z jedné ze zemí bývalého Sovětského svazu, si ve středu ráno přišla policejní zásahová jednotka.

 
Policie chytila ve Varech lupiče šperků za 14 milionů

„Krajští kriminalisté zahájili trestní stíhání 25letého cizince a obvinili jej ze zločinu loupež, krádež a poškození cizí věci,“ uvedla mluvčí karlovarské krajské policie Kateřina Krejčí.

Zadržený muž má mít na svědomí loupež ze začátku února v lázeňské části města Karlovy Vary. Pachatelé tehdy odcizili stovky hodinek a různých šperků. Akce proběhla velmi rychle. Když na místo přijela bezpečnostní agentura, byli již pachatelé pryč.

„Škoda na odcizeném zboží přesahovala 14 milionů korun,“ připomněla mluvčí.

Cizinec podle policie stojí rovněž za loupežným přepadením dalšího karlovarského zlatnictví z 21. ledna. Maskovaný tehdy přišel těsně před koncem otevírací doby a pod hrozbou použití střelné zbraně požadoval po obsluhujících prodavačkách peníze. „Ze zlatnictví následně utekl s několika desítkami tisíc korun,“ dodala Krejčí.

Vyšetřovatel podal podnět státnímu zástupci k vydání návrhu na vzetí obviněného do vazby. Na rozhodnutí soudu si počká v policejní cele. „V případě prokázání viny hrozí obviněnému muži trest odnětí svobody až na deset let,“ uvedla mluvčí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků