Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky

Policie chtěla v Olomouci zastavit hledaného řidiče, ten do nich čelně naboural

Srážkou skončila ve čtvrtek snaha policistů zastavit na ulici Jarmily Glazarové v Olomouci vozidlo, po němž bylo již dříve vyhlášeno pátrání. Jeho řidič, který byl pod vlivem drog, najel do policejního auta, sdělila v pátek Právu policejní mluvčí Irena Urbánková.

Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky
Policie chtěla v Olomouci zastavit hledaného řidiče, ten do nich čelně naboural

„Olomoučtí policisté získali informace o tom, že se po městě pohybuje vozidlo, po němž bylo vyhlášeno pátrání. Zapojily se do něj všechny dostupné policejní hlídky. Jedna z nich, která projížděla po ulici Jarmily Glazarové, vůz spatřila v protisměru. Za využití výstražného zvukového a světelného zařízení ho chtěla zastavit. Jeho řidič však na to reagoval tak, že do policejního vozidla čelně narazil,“ uvedla mluvčí.

Při střetu byly lehce zraněny osádky obou vozidel. Řidič auta, který do policejního vozu narazil, byl zadržen a umístěn do policejní cely. „Policisté u něj provedli test na omamné a psychotropní látky, který byl pozitivní,“ konstatovala Urbánková.

Policisté událost vyšetřují pro podezření z trestného činu násilí proti úřední osobě. V jejich hledáčku pravděpodobně nebylo jen vozidlo, ale i jeho řidič, který se podle informací Práva vyhýbal nástupu do vězení. „K bližším okolnostem případu se zatím nebudeme vzhledem k probíhajícímu šeření vyjadřovat,“ dodala policejní mluvčí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků