Hlavní obsah
Nařezaný tabák na ilustračním snímku Foto: Policie ČR

Polák v ČR ošidil stát na dani z tabáku o 145 miliónů

Dvaašedesátiletý Polák obviněný ze zkrácení daně při dovozu tabákových listů způsobil škodu za téměř 145 miliónů korun, původní odhad škody byl 84,5 miliónu korun. Policie nyní končí vyšetřování a navrhuje státnímu zastupitelství podat ve věci obžalobu. Muži v případě prokázání viny hrozí až deset let vězení, řekla mluvčí královéhradecké policie Ivana Ježková.

Nařezaný tabák na ilustračním snímku Foto: Policie ČR
Polák v ČR ošidil stát na dani z tabáku o 145 miliónů

Podle policie muž dovážel do ČR tabákové listy v krabicích o váze 100 až 200 kilogramů, zde je přeložil do igelitových pytlů a distribuoval do desítek prodejen po celé České republice. V nich pak byly rozřezávány na jemné proužky.

„Pro tyto účely byly prodejny vybaveny speciálními řezačkami na tabák. Dodavatel nabízel k prodeji tabákový výrobek s názvem tabákové listy, u něhož nebyl schopen prokázat zdanění,” uvedla mluvčí.

Policie na vyšetřování kauzy s krycím názvem List spolupracovala v rámci týmu Kobra v Královéhradeckém kraji s finanční a celní správou. Mluvčí policie uvedla, že obviněný muž byl na začátku vyšetřování umístěný ve vazební věznici. „V současné době je již stíhán na svobodě, s policií spolupracuje a účastní se všech potřebných procesních úkonů,” uvedla Ježková.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků