Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Dana Kysučanová, Novinky

Podvodníci chtějí po seniorech peníze kvůli chybné smlouvě na elektřinu

Neznámí muži oslovují seniory s historkou, že jejich smlouva na dodávky elektřiny obsahuje chyby. Podvodníci za jejich odstranění požadují tisíce korun, smlouvy přitom žádné vady nemají, sdělil mluvčí Energetického regulačního úřadu (ERÚ) Jiří Chvojka. Úřad se již kvůli tomu obrátil na policii.

Ilustrační foto Foto: Dana Kysučanová, Novinky
Podvodníci chtějí po seniorech peníze kvůli chybné smlouvě na elektřinu

Podvodníci podle ERÚ oslovují desítky spotřebitelů, zejména seniory na Vysočině a jihu Moravy, které nejprve vystraší, že je jejich smlouva vadná.

„Setkali jsme se s návrhem na prodloužení smlouvy, která měla platnost 10 let, s nabídkou zajištění převodu od údajně krachujícího dodavatele, či na pouhé upřesnění smlouvy,“ vysvětluje mluvčí. Částky, které podvodníci po lidech požadují, se pohybují od tisíce do 19 000 korun.

„Energetický regulační úřad vyzývá všechny poškozené, aby se obrátili na Policii ČR, protože jedině tak bude možné podvodníky dopadnout,“ uvedl mluvčí. Společnost nicméně doporučuje, aby si lidé vždy ověřili totožnost těch, kteří jim něco nabízejí, a zároveň vždy důsledně přečetli to, co podepisují.

Zástupci distributorů elektřiny podle Chvojky navíc do domů chodí pouze při odečtu měřidla, jeho výměně nebo kontrole. „Pokud náhodná osoba nabízí cokoli jiného, jde téměř vždy o zástupce nějakého obchodníka - ,podomního prodejce‘, který může používat pro získání podpisů smlouvy nekalé obchodní praktiky,“ podotkl Chvojka.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků