Hlavní obsah
Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky

Podnikatelé obchodovali s dobíjecími kupóny, stát připravili o 170 miliónů

Brněnští protikorupční policisté zahájili stíhání čtyř podnikatelů z jižní Moravy a dvou ze Slovenska ve věku 28 až 40 let. Podle policistů způsobili daňový únik za neodvedené DPH ve výši přesahující 170 miliónů korun.

Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky
Podnikatelé obchodovali s dobíjecími kupóny, stát připravili o 170 miliónů

„Pětice podnikatelů je stíhána vazebně, jeden na svobodě. V případě uznání viny jim hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi,“ řekl mluvčí protikorupční policie Roman Skřepek.

Podnikatelé v České republice odebírali dobíjecí kupony do telefonů za ceny bez DPH a nepravdivě deklarovali jejich dodání na Slovensko, jelikož v takovém případě by bylo zboží osvobozeno v Česku od DPH.

Zboží však na Slovensko nedodávali a nastrčené společnosti ho prodávaly v Česku s tím, že DPH je v ceně zahrnuta, přiznání však neodváděli.

„Zboží ve skutečnosti prodávali jménem nastrčených společností odběratelům v České republice, kdy při jejich prodeji byla DPH v ceně zahrnuta, ale nastrčené prodávající společnosti daňová přiznání k DPH nepodávaly a DPH z prodeje zboží nepřiznávaly a nehradily,“ popsal podvod Skřepek.

V letech 2007 až 2010 uskutečnili stovky obchodů, jejichž objem přesáhl 900 miliónů korun bez DPH. Škoda za neodvedené DPH činí více jak 170 miliónů korun.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků