Hlavní obsah
 

Podnapilý řidič při divoké jízdě Břeclaví smetl chodkyni, na místě zemřela

Tragická dopravní nehoda zastavila v neděli večer provoz na Sovadinově ulici v Břeclavi. Řidič octavie tam v mírné levotočivé zatáčce zřejmě nezvládl manévr u ostrůvku přechodu pro chodce a vyletěl na chodník, kde usmrtil chodce. Podle policie byl řidič pod vlivem alkoholu.

 
Podnapilý řidič při divoké jízdě Břeclaví smetl chodkyni, na místě zemřela

Nehoda se stala po deváté hodině večer. Octavia, která je registrovaná na severu Moravy, se při manévru dostala mimo vozovku.

Sloup veřejného osvětlení, který jí stál v cestě, skončil zdemolovaný na zemi, stejně jako železný plot u místního učiliště. Auto zničilo i krabici s rozvody elektřiny a poškodilo i dvoumetrovou plechovou skříň chránící rozvody plynu.

Řidič autem zdemoloval i plot místního učiliště

Foto: Milan Vojtek, Právo

Cestou žel smetlo i chodkyni, která utrpěla rozsáhlá zranění a na místě zemřela. Přivolaní záchranáři se ji marně pokoušeli zachránit.

Podle mluvčí záchranné služby Hedviky Kropáčkové utrpěli čtyři lidé z auta zranění, ve třech případech lehké, jedno lékaři klasifikovali jako středně těžké. Podle policie měl řidič pozitivní test na alkohol.

Přivolaní energetici provizorně zajistili rozvod elektřiny, plynový rozvod musel zástupce plynáren uzavřít, protože z něj unikal plyn.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků