Hlavní obsah

Pod Vyšehradem proti sobě vyjely dva vlaky

Inspektoři Drážní inspekce vyšetřují od čtvrtečního rána incident, ke kterému došlo na železniční trati pod pražským Vyšehradem. Na stejnou kolej tam vjely dva vlaky, přičemž v jednom z nich jeli cestující.

Pod Vyšehradem proti sobě vyjely dva vlaky

„Krátce po 9. hodině nám bylo oznámeno, že se u výhybny Praha-Vyšehrad dostaly na stejnou kolej dva vlaky. Jednalo se o jednu soupravu bez cestujících a ve druhém případě o osobní vlak jedoucí na trase z Berouna do Prahy,” řekl Novinkám mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.

„Posunovaná souprava projela návěstidlo,“ doplnil mluvčí Českých drah Petr Štáhlavský.

Proč přesně vjel posunovaný vlak na stejnou kolej, po které jel osobní vlak mířící na pražské hlavní nádraží, zatím není jasné. Vyšetřovatel z Drážní inspekce tuto skutečnost zjišťuje na místě.

Desítky let se s budovou nádraží Vyšehrad nic nedělá. Šest let ji vlastní investor, který nyní dostal povolení ze stran nádraží postavit moderní budovy.

Foto: Petr Janiš, Právo

Cestující z osobního vlaku museli být evakuováni. Při nehodě nedošlo ke srážce obou souprav, a ani nebyl nikdo zraněn.

Železniční provoz musel být kvůli nehodě mezi stanicemi Praha-Smíchov a Praha-hlavní nádraží zcela zastaven.

Některé vlaky končí na Smíchově, další jsou vedeny z Radotína přes Branický most na hlavní nádraží, upřesnil Štáhlavský.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků