Hlavní obsah

Po střetu s autem letěli motorkáři několik metrů vzduchem

Vážná dopravní nehoda se stala v neděli večer v Novém Jičíně. Srazila se tam motorka s osobním vozidlem. Při nehodě byli sraženi dva lidé na motocyklu, kteří po nárazu letěli několik metrů vzduchem. Oba utrpěli těžká zranění.

Po střetu s autem letěli motorkáři několik metrů vzduchem

Nehoda se stala po devatenácté hodině, na místo ihned spěchala sanitka a z Ostravy vzlétl vrtulník. První skupina záchranářů byla na místě tři minuty po ohlášení neštěstí. Záchranáři museli ošetřit mladého chlapce a dívku, kteří cestovali na motocyklu.

„Po bočním nárazu do automobilu letěli oba několik metrů vzduchem a utrpěli vážná zranění,“ řekl mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

Devatenáctiletý muž byl v bezvědomí a přímém ohrožení života. Utrpěl poranění mozku a vážné vnitřní poranění břicha.

O dva roky mladší dívka byla rovněž těžce zraněná, a to na obou horních a dolní končetinách, také v oblasti pánve. Byla uložena do vakuové matrace, záchranáři jí podali léky tlumící bolest a vědomí.

„Vrtulník po ošetření na místě nehody přepravil do Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě nejprve zraněného muže a poté se vrátil, aby šetrně přepravil také pacientku,“ doplnil Humpl. Policisté okolnosti nehody vyšetřují.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků