Hlavní obsah
Požár nákladního auta v Javorníku na Jesenicku. Foto: HZS Olomouckého kraje

Po požáru náklaďáku na Jesenicku zbylo ohořelé torzo

Jen ohořelé trosky zbyly z nákladního automobilu s nákladem dřeva, který v sobotu nad ránem v Javorníku na Jesenicku zachvátily plameny.

Požár nákladního auta v Javorníku na Jesenicku. Foto: HZS Olomouckého kraje
Po požáru náklaďáku na Jesenicku zbylo ohořelé torzo

„Požár nákladního vozidla zaměstnal čtyři jednotky hasičů na Jesenicku. K pomoci byla rovněž přivolána jednotka polských hasičů. Operační středisko HZS Olomouckého kraje prvotní informace, a to od několika oznamovatelů přijalo krátce před čtvrtou hodinou ranní. Volající upozornili, že nákladní vůz hoří poblíž vlakového nádraží,“ sdělil mluvčí Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje Zdeněk Hošák.

Na místo ihned vyrazila jednotka profesionálních hasičů stanice Jeseník za pomoci místní dobrovolné jednotky Javorník a také hasiči z Bílého Potoka. V rámci mezistátní součinnosti pomohli také polští hasiči z obce Paczków. Hasičům se sice podařilo plameny rychle zkrotit, nicméně tahač zcela vyhořel a mohli už jen ochlazovat jeho torzo.

„Přesná příčina vzniku požáru, včetně vyčíslení škod je v šetření hasičů ve spolupráci s Policií ČR. Událost se obešla bez zranění,“ dodal Hošák.

Z náklaďáku zbylo jen ohořelé torzo.

Foto: HZS Olomouckého kraje

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků