Hlavní obsah
 

Mladík obviněný z požáru na benzínce v Těšíně byl na drogách

Více než 23 hodin trval v Českém Těšíně zásah hasičů kvůli požáru zásobníků na zkapalněný propan butan (LPG), který vypukl v noci na čtvrtek. Zásobníky na plyn byly uhašeny až v pátek dvě hodiny po půlnoci, další hodinu je pak ještě hasiči dochlazovali. Policie v případu obvinila 21letého muže z obecného ohrožení.

 
Mladík obviněný z požáru na benzínce v Těšíně byl na drogách

Policie muže zadržela již ve čtvrtek nedaleko čerpací stanice, když utíkal od hořících kontejnerů. Byl pod vlivem drog.

„Vzhledem k jeho chování a reakcím byl proveden test na návykové a psychotropní látky, který byl pozitivní. Muž byl zadržen a převezen na policejní služebnu,“ sdělila v pátek mluvčí policie Zlatuše Viačková.

Muž byl již obviněn a státní zástupce podá návrh na jeho vzetí do vazby. Žhář se přitom podle policie nejprve pokusil zapálit pohonné hmoty v hrdlech tankovacích pistolí. „To se mu nepodařilo. Nato zapálil plyn ve dvou tlakových nádrží s LPG. Reálně hrozil jejich výbuch s tragickými následky na životech a zdraví,“ popsala mluvčí.

Kriminalisté navíc během zákroku pojali podezření, že muž se pohyboval i po blízkém kolejišti. „Ve spolupráci se Správou železnic byla zajištěna i prohlídka kolejiště poblíž benzínové čerpací stanice. Následně byl upraven i průjezd vlakových souprav. Museli jsme vyloučit případné nebezpečí pro projíždějící vlaky,“ dodala Viačková.

Zásah hasičů trval přes 23 hodin. „První zásobník uhasl už ve čtvrtek odpoledne, druhý dál pomalu dohoříval s minimálním tlakem úzkého sloupce plamenů a bez nutnosti dalšího ochlazování vodou,” sdělil v pátek ráno mluvčí hasičů Petr Kůdela.

„Do čtvrtečního večera bylo na hašení a především ochlazování použito více než 1000 m3 vody. Zásobníky jsou teď připraveny na zkoumání vyšetřovateli hasičů a policistů,“ dodal mluvčí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků