Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: HZS

Pilot větroně ztraceného na Bruntálsku je mrtvý, potvrdila policie

Policie v úterý oficiálně potvrdila úmrtí 58letého pilota větroně, který se v neděli zřítil nedaleko Ludvíkova na Bruntálsku. O zmizení bezmotorového letounu se policie dozvěděla v pondělí a začala po něm pátrat. Trosky letounu v lese i ostatky pilota se podařilo najít díky nasazení vrtulníku.

Ilustrační foto Foto: HZS
Pilot větroně ztraceného na Bruntálsku je mrtvý, potvrdila policie

„Za pomoci hasičů bude torzo bezmotorového kluzáku vyproštěno a odvezeno k expertize Ústavu pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod. Tělesné ostatky byly převezeny k soudní pitvě. Na místě byly nalezeny i doklady totožnosti pilota,“ uvedl mluvčí opavské policie René Černohorský.

Muž odstartoval v neděli okolo poledne z letiště v Mikulovicích na Jesenicku. Naposledy se přístroje letounu ohlásily po hodině letu okolo 13.35 hodin nedaleko Ludvíkova.

Policisté se rozhodli do pátrání nasadit vrtulník, který prohledával terén na rozhraní Moravskoslezského a Olomouckého kraje.

Trosky větroně se podařilo objevit v pondělí po poledni, podle policie byly rozesety na velké ploše.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků