Hlavní obsah
Policie vyšetřuje podvod na seznamce. Foto: Policie ČR

Pilot James ze seznamky neměl na cestu, žena z Prahy mu poslala desítky tisíc

Pražští kriminalisté vyšetřují podezření z podvodu, ke kterému mělo dojít na internetové seznamce. Žena se tam seznámila s mužem vystupujícím jako pilot James Greg. Chtěl přijet do Prahy, neměl ale peníze, žena mu nakonec poslala desítky tisíc korun. Jenže nápadník nedorazil.

Policie vyšetřuje podvod na seznamce. Foto: Policie ČR
Pilot James ze seznamky neměl na cestu, žena z Prahy mu poslala desítky tisíc

Žena z Prahy se s údajným zájemcem o seznámení spojila letos na jaře. Představoval se jako James Greg, pilot dopravních letadel žijící v Americe. „Po několikatýdenní komunikaci a videohovorech dostal nápad, že by za svou milou mohl přiletět do Prahy. Jenže neměl na tento výlet dostatek peněz. Proto požádal, jestli by mu na účet neposlala 1000 dolarů, což se také následně stalo,“ sdělil ve středu mluvčí policie Jan Daněk.

Policie nevylučuje, že podvodník zneužil cizí fotky

Foto: Policie ČR

Žena na pilota čekala ve smluvený čas na letišti, po třech hodinách marného přešlapování to ale vzdala a jela domů. Pak jí telefonoval muž, který tvrdil, že je ukrajinský policista a že úřady Jamese zadržují kvůli nesrovnalostem s cestovními doklady. „Aby ho pustili, žádají zaslání kauce ve výši přes 2500 dolarů. I tuto částku žena ihned uhradila v naději, že pilota brzy uvidí. Ale jak už to v takovýchto příbězích bývá, neviděla ani pilota, ani peníze,“ popsal mluvčí s tím, že muž podle policie ženu připravil celkem o 80 000 korun.

Muž na seznamce tvrdil, že je pilot z Ameriky

Foto: Policie ČR

Případ vyšetřují policisté z Horních Počernic jako podvod a pátrají po podezřelém, který mluví anglicky a mohl by podle Daňka pocházet z Rumunska nebo z Ukrajiny. „Samozřejmě nemůžeme vyloučit ani to, že podvodník zneužil cizí fotografie a muž na nich nemusí mít s případem nic společného. Nicméně poškozená tvrdí, že videohovory probíhaly s mužem, který je na fotkách. Jestli ho tedy někdo poznává, ať se ozve na linku 158,“ upřesnil mluvčí.

„Zároveň by tento případ měl sloužit jako odstrašující a každý by měl vzít rozum do hrsti před tím, než někomu cizímu pošle peníze,“ dodal Daněk.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků