Hlavní obsah

Pes pokousal pětiletého chlapce, ten ztratil hodně krve

V sobotu krátce před čtvrtou hodinou odpoledne pokousal pětiletého chlapce z Dobříče v okrese Praha-západ kavkazký ovčák. K neštěstí došlo na dětském hřišti. Pro dítě přiletěl vrtulník záchranné služby z Prahy a převezl je na dětský příjem fakultní nemocnice v Motole.

Pes pokousal pětiletého chlapce, ten ztratil hodně krve

Chlapcova zranění nejsou podle mluvčí pražské záchranné služby nebezpečná. Pes dítě neohrozil na životě. Přesto následoval urychlený přesun do nemocnice. 

"Jeho zranění nejsou životu nebezpečná, ale hoch hodně krvácel," uvedla mluvčí středočeské záchranné služby Tereza Janečková. Podle nemocnice v Motole má hoch poraněné ucho a kůži na hlavě.

"Bylo to vzdáleno od Prahy a volala nás středočeská záchranka, která neměla volné kapacity, tak jsme tam letěli vrtulníkem," vysvětlila Novinkám mluvčí pražské záchranky Simona Cigánková.

Vrtulník se záchranáři rozhodli použít i proto, že si nejdřív nebyli jisti, jak moc vážná zranění pes chlapci způsobil.

Mluvčí středočeské policie Soňa Budská uvedla, že kavkazský ovčák přeskočil od sousedů plot a napadl chlapce, který na zahradě jezdil na kole. "Policie nyní čeká na návrat chlapcových rodičů z nemocnice, ti pravděpodobně na majitele psa podají trestní oznámení," dodala Budská.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků