Hlavní obsah

Páteční dopravní nehody si vyžádaly osm životů

V pátek zahynulo na českých silnicích osm lidí. To je o tři méně než v letošní nejtragičtější den - pátek 8. června. Tehdy při nehodách zemřelo 11 lidí.

Páteční dopravní nehody si vyžádaly osm životů

Od pondělí do pátku už v Česku zahynulo při dopravních nehodách 21 lidí. Policie eviduje celkem 631 kolizí, které podle prvních odhadů způsobily škodu přesahující 29 miliónů korun.

Tragické následky pátečních havárií potvrzují dlouhodobý trend, podle kterého na silnicích umírá nejvíce lidí v posledních třech dnech týdne. Za osm měsíců letošního roku si dopravní nehody v Česku vyžádaly 714 lidských životů, z toho téměř 17 procent lidí zemřelo právě v pátek. Nejčastěji lidé v tomto období umírali v neděli.

Na tragické páteční bilanci se podílela například nehoda u Kyjova, kde se převrátila cisterna s bionaftou. Při neštěstí zemřel devětatřicetiletý řidič a jeho o 20 let mladší spolujezdkyně byla zraněna.

Jednu lidskou oběť si vyžádala také havárie na železničním přejezdu v Bojkovicích na Uherskohradišťsku. Spěšný vlak se zde střetl s osobním vozem, třicetiletý řidič auta na místě zahynul. Tentýž den se na železničním přejezdu s výstražnými kříži mezi Jaroměřicemi nad Rokytnou a Moravskými Budějovicemi srazil nákladní vlak a osobní auto. V autě zemřeli dva lidé, provoz na trati byl přerušen do tří hodin.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků