Hlavní obsah
 

Pašerák prchal před celníky na Trutnovsku na kolečkových bruslích

Skutečně netradiční způsob přepravy zvolil 36letý pašerák, kterého s kontrabandem léků potřebných k výrobě drog zadrželi v těchto dnech královéhradečtí celníci na Trutnovsku nedaleko česko-polské hranice. Necestoval autem, na motocyklu ani si nezavolal taxi, ale na nohy obul kolečkové brusle.

 
Pašerák prchal před celníky na Trutnovsku na kolečkových bruslích

„Během noční služby spatřili celníci na silnici muže na kolečkových bruslích s napěchovaným batohem na zádech. Už proto, že se tento sport většinou provozuje ve dne, se hlídka rozhodla muže zkontrolovat,“ uvedla Jitka Fajstavrová, mluvčí Celního úřadu pro Královéhradecký kraj.

A ukázalo se, že ostražitost byla namístě. Muž na výzvu k zastavení reagoval rychlou otočkou do protisměru, a když se za ním celníci vydali, začal prchat do lesa. Zanedlouho se po neúspěšné jízdě lesním porostem vrátil již bez batohu zpět k silnici, sedl si do příkopu a nechal si dobrovolně přiložit služební pouta.

Kolečkové brusle, na kterých muž ujížděl.

Foto: Celní správa

„Během prohlídky u něho celníci našli 2 gramy rostlinné pryskyřice připomínající svou konzistencí, zápachem i barvou hašiš a zkumavku se stopovým množstvím bílé krystalické látky. Muž přiznal, že batoh, který v lese odhodil, patří jemu, a na otázku, co je v něm, reagoval slovy, že tablety léků Apselan, které nakoupil v Polsku za 50 tisíc korun,“ pokračovala Fajstavrová.

Téměř 6 tisíc tablet obsahujících pseudoefedrin muž údajně před státní hranicí vyloupal z blistrů a uložil do igelitového sáčku. Prekurzory k výrobě drog a injekční stříkačky ukryté v batohu celníci zajistili.

Tablety nalezené u pašeráka.

Foto: Celní správa

Muže přitom celníci zadrželi už před třemi měsíci v potoce, kde se ocitl se svým osobním automobilem poté, co nezvládl rychlou jízdu lesem, kam před celníky odbočil. Tehdy vezl pervitin, konopí, příslušenství varny a přípravky pro výrobu drog.

Navíc už v minulosti byl souzen, z věznice se vrátil v prosinci 2017 a letos v dubnu proti němu bylo zahájeno nové trestní stíhání, rovněž spojené s výrobou a distribucí drog.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků