Hlavní obsah
Požár paneláku v Děčíně Foto: HZS Ústeckého kraje

Panelák v Děčíně vzplál od kočárku, policie vyšetřuje obecné ohrožení

Hasiči likvidovali ve čtvrtek požár v panelovém domě v Děčíně, evakuovány byly desítky lidí kvůli silnému kouři, který se dostal do horních pater. Podle vyšetřovatelů byl příčinou hořící kočárek. Policie požár vyšetřuje jako obecné ohrožení, případnému pachateli by hrozilo až osmileté vězení.

Požár paneláku v Děčíně Foto: HZS Ústeckého kraje
Panelák v Děčíně vzplál od kočárku, policie vyšetřuje obecné ohrožení

Když hustý dým vyplnil chodby paneláku v Májové ulici, bylo kolem deváté ráno. Plameny poškodily elektroinstalaci a kouř stoupal do vyšších pater domu, hasiči s policií evakuovali 95 lidí.

„Příčinou zřejmě bylo zapálení kočárku před jedním z bytů," sdělil v pátek mluvčí policie Daniel Vítek s tím, že předběžná škoda byla vyčíslena na 500 000 korun.

Policie podle mluvčího vyšetřuje okolnosti požáru jako obecné ohrožení, případnému viníkovi hrozí tři až osm let vězení.

Podle mluvčího záchranné služby Prokopa Voleníka se několik lidí nadýchalo kouře, zdravotníci je ošetřili na místě.

Příčinou požáru paneláku byl podle policie kočárek v plamenech

Foto: HZS Ústeckého kraje

Sedm desítek lidí přenocovalo v hotelu Pošta. Mluvčí města Luděk Stínil informoval, že se obyvatelé mohli v pátek vrátit domů.

Zhruba 70 lidí bylo ve čtvrtek dopoledne v tělocvičně v blízké škole, kde jim město zajistilo čaj a bagety. Elektřinu se podle Stínila podařilo zprovoznit už ve čtvrtek.

„V domě se celý den netopilo a bylo tam začouzeno, tak hlavně rodiny s dětmi zvolily možnost noc strávit v hotelu," řekl Stínil a dodal, že dům bude v pátek dekontaminován.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků