Hlavní obsah
Tělo potápěči vyprostili z hloubky několika metrů. Foto: Policie ČR

Orlík vydal další oběť vraždy, mrtvola byla omotána řetězem

Orlická přehrada, proslulá vraždami, vydala další oběť. Potápěči v minulých dnech vytáhli torzo muže z hlubiny pod Otavským mostem. Tělo bylo ve vodě přes dva roky. Kriminalisté vyšetřují případ jako vraždu a žádají veřejnost o pomoc při identifikaci oběti.

Tělo potápěči vyprostili z hloubky několika metrů. Foto: Policie ČR
Orlík vydal další oběť vraždy, mrtvola byla omotána řetězem

„Z hloubky několika metrů vyprostili potápěči tělo, zabalené v modré plachtě z PVC. Tělo bylo omotáno řetězem a ten byl u dna ukotven podstavcem přenosné dopravní značky. Totožnost mrtvého není známa,“ sdělil Právu mluvčí jihočeské policie Jiří Matzner.

Muž, kterého vytáhli potápěči z Orlíku, měl na sobě tyto věci.

Foto: Policie ČR

Dále poznamenal, že podle dosud zjištěných skutečností z různých oborů byl muž ve věku 32–42 let, výška postavy 170–175 cm. „Chrup muže vykazuje známky stomatologické péče, jsou osazeny můstky,“ podotkl Matzner.

Oblečení mohlo být ukradeno  

Muž měl na sobě oboustrannou sportovní bundu zn. Basiko sports se stahováním u pasu, pravděpodobně hnědé barvy. Dále měl světlé plátěné kalhoty velikosti S, značky Brugi (Italy), se stahovací šňůrou u pasu. Pod kalhotami měl trenýrky značky Man’s World, původně bílošedé, s knoflíčky na poklopci. Obutý byl do bot značky Reebok Aztrek, velikost 42.

Mrtvola ležela ve vodě asi dva roky

Foto: Policie ČR

„Tělo by mohlo být ve vodě zhruba dva roky a více. Kriminalisté nevylučují ani tu možnost, že by se mohlo jednat o cizince,“ ozřejmil Matzner.

Mrtvola byla zabalena v PVC

Foto: Policie ČR

Kriminalisté žádají veřejnost o pomoc při pátrání po totožnosti muže, ale přivítají také jakékoliv informace k věcem na fotografiích. Je možné, že pachatelé ukradli věci, které použili k zatížení těla, někde poblíž. Kdo by měl k tomuto zločinu jakékoliv informace, ať kontaktuje policisty na lince 158.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků