Hlavní obsah

Opilý strážník u Sazka Arény ubodal Američana

Potyčka s tragickým koncem se v noci na středu stala v Praze 9 u Sazka Arény. Po sporu dvou mužů napadl jeden z nich druhého nožem a pobodal ho. Napadený pětačtyřicetiletý občan USA zraněním na místě podlehl.

Opilý strážník u Sazka Arény ubodal Američana

Incident se odehrál kolem půl druhé v noci v Českomoravské ulici. Eva Brožová z pražské policie oznámila, že mrtvým je občan Spojených států.

Americká ambasáda v Praze odpoledne potvrdila, že mrtvým je občan USA, který je civilistou. "Můžeme potvrdit, že muž byl civilním zaměstnancem soukromé americké společnosti, která smluvně pracovala v Německu pro ministerstvo obrany USA," sdělilo tiskové oddělení  americké ambasády v Praze. Muž byl v Praze na soukromé návštěvě, která nesouvisela s jeho prací.

Podle americké ambasády povolání zemřelého nijak nesouvisí s americkou politikou nebo jednáním o radaru.

Potyčka kvůli urážlivým posunkům

Incident podle informací Deníku odstartoval opilý strážník, jenž prý dělal urážlivé posunky na projíždějící auto. Jeho řidič zastavil a z auta vystoupil Američan, který chtěl údajně po muži vysvětlení.

Po krátké hádce prý opilec na muže zaútočil a třikrát ho bodl nožem. Američan na místě zraněním podlehl.

Zbylí členové posádky z auta útočníka podle serveru zadrželi a přivolali policii.

"Policejní hlídka na místo vyjížděla pět minut před půl druhou ráno. Kriminalisté na místě nalezli mrtvého muže, sedmadvacetiletého útočníka zadrželi,“ řekl Novinkám mluvčí pražské policie Ladislav Bernášek.

Probodnuté srdce

Na místo byli ihned přivoláni také záchranáři. "Ze začátku jsme měli případ nahlášený jako bodnou ránu do břicha po rvačce dvou mužů. Na místě jsme ale zjistili, že muž byl bodnut do srdce, zemřel bohužel na místě,“ řekla pracovnice pražské záchranné služby.

Šéf pražského oddělení vražd Josef Lottes Právu informaci o incidentu potvrdil, podrobnosti ale nesdělil. "Kriminalisté v této fázi vyšetřování nebudou k případu poskytovat žádné informace,“ řekl. Podle jeho slov nebyl útočník ještě vyslechnut.

Ani pražská městská policie se k podílu svého příslušníka na incidentu nevyjádřila. "Nemáme o tomto případu žádné informace,“ řekla mluvčí pražských strážníků Vilma Častová.

Američan zřejmě nebyl v Česku služebně

Zavražděný muž byl v Česku pravděpodobně v rámci svého volného času. "O incidentu nic nevím, pokud by zde byl služebně, o věci bychom byli informováni,“ uvedl pracovník tiskového odboru ministerstva obrany.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků