Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Policie ČR

Opilý řidič vezl do nemocnice zraněného a havaroval. Trestu neunikne

Policisté v jižních Čechách vyšetřovali nehodu řidiče, který vezl spolujezdce se zraněním do nemocnice. Auto skončilo v příkopu a řidič nadýchal přes dvě promile. Policie případ řeší ve zkráceném řízení.

Ilustrační foto Foto: Policie ČR
Opilý řidič vezl do nemocnice zraněného a havaroval. Trestu neunikne

Nehoda se stala již 25. července, policie o ní informovala ve čtvrtek, den poté, kdy řidiči v rámci zkráceného řízení sdělila podezření z ohrožení pod vlivem návykové látky.

Řidič měl havarovat kolem 23. hodiny v autě značky Ford Mondeo, když jel od Krvavého rybníku u obce Člunek na Hospříz na Jindřichohradecku. Podle policie se na rovném úseku na úzké vozovce vyhýbal s protijedoucím vozidlem, načež najel na nezpevněnou krajnici a skončil v příkopu.

Policisté řidiči naměřili při kontrole přes dvě promile alkoholu. „S naměřenými hodnotami na místě souhlasil. Na vozidle vznikla hmotná škoda nejméně 1000 korun,” sdělila mluvčí policie Hana Millerová.

Na místě se ukázalo, že řidič vezl do jindřichohradecké nemocnice spolujezdce, který se zranil při pádu v rekreační chatě a měl krvácející řeznou ránu na ruce.

„Po zadokumentování přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky převzal podezřelý dne 9. září sdělení podezření,” dodala Millerová.

Jak dopadl zraněný spolujezdec a jestli se mu dostalo včas lékařské péče, policie neupřesnila.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků