Hlavní obsah

Oheň v ústeckém Electroworldu spolkl 40 miliónů

Ničivý požár zachvátil v pátek ve 3,35 hodin prodejnu elektrických spotřebičů Electroworld v Ústí nad Labem. Hasičské jednotky požár lokalizovaly o tři hodiny později. Požár zasáhl vnitřek budovy a mezistřešní prostor.

Oheň v ústeckém Electroworldu spolkl 40 miliónů

„Na místě zasahovaly tři hasičské jednotky se čtyřmi automobilovými stříkačkami. Požárem byl zasažen vnitřek budovy v prodejní části u skladu a mezistřešní prostor, jednotky musely rozřezat konstrukci v rohu budovy.

Oheň se šířil podhledy, požár byl lokalizován v 6,34 hodin,“ informoval Právo mluvčí krajského hasičského záchranného sboru Lukáš Marvan.

Zplodinami byly zasaženy i sousední prodejny nábytku a oděvů. Prodejna je obehnaná policejní páskou a nikdo do ní nesmí. Další obchody v okolí, například Tesco a Baumax, oheň nezasáhl.

„Musíme počkat až prostory prodejny úplně vychladnou, pak dojde k ohledání místa, nasadíme i speciálního požárního policejního psa,“ řekla Právu Petra Vojtěchová z ústeckého okresního policejního ředitelství.

Generální ředitel společnosti Electro World Jiří Klíčník v tiskové zprávě, kterou firma vydala, tvrdí, že prodejna zůstane uzavřená několik týdnů. "Velmi záleží na tom, jak hodně byla poškozena budova, kde jsme v nájmu," uvedl. Dodal, že rozhodující bude i stanovisko likvidátorů pojišťovny.

Reklamace vyřizují prodejny v Liberci, Karlových Varech a Praze

Nezná přesnou výši škody, požár ale údajně poškodil velké množství zboží v prodejně. Reklamace výrobků, které zákazníci koupili v Ústí nad Labem, budou vyřizovat prodejny v Liberci, Karlových Varech a Praze, případně zákaznická linka společnosti.

Ústecká pobočka Electro Worldu, který v Česku vlastní 16 prodejen, patří ke středně velkým, má zhruba 2000 metrů čtverečních.

 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků