Hlavní obsah
Foto: Milan Haluška

Odvolací soud zvýšil Bulawovi trest za smrt policistů

Na čtyři roky do vězení ve středu poslal Krajský soud v Ostravě podnikatele Zdeňka Bulawu. Ten loni v Českém Těšíně při dopravní nehodě usmrtil svým mercedesem tříčlennou policejní hlídku ve služebním voze. Odvolací soud o rok zvýšil trest, který v červnu Bulawovi vyměřil okresní soud.

Foto: Milan Haluška
Odvolací soud zvýšil Bulawovi trest za smrt policistů

Bulawa, který řídil opilý, byl začátkem června okresním soudem v Karviné kromě toho odsouzen k desetiletému zákazu řízení auta. 

Za spoluviníka nehody však soud označil i řidiče policejního vozu Martina Rusnoka, který při otáčení v boční ulici nerespektoval dopravní značku STOP a bez zastavení vjel na hlavní ulici.

Podle pozůstalých spravedlnost neexistuje

Rodina policisty Rusnoka přestala věřit ve spravedlnost. "Syna nám sprostě zabil. Oni se na silnici jenom otáčeli, proto nemuseli značku STOP respektovat. Ale můj syn už je mrtvý, tak se to sprostě hodí všechno na něho. Kdo má peníze, tak si může dovolit všechno," prohlásila po vynesení rozsudku rozhořčená Jaroslava Rusnoková.

I státní zástupce tvrdil, že policisté se na cestě pouze otáčeli. Soud ale dal na výpověď svědkyně, která je v příbuzenském stavu s Bulawou.

Krajský státní zástupce Richard Fanta bude uvažovat o dovolání k Nejvyššímu soudu. "Žádali jsme přísnější trest, proto krajské státní zastupitelství zváží dovolání k Nejvyššímu soudu," uvedl.

Předseda odvolací senátu Bohumír Vidura zdůvodnil zvýšení trestu o jeden rok společenskou nebezpečností jednání Bulawy. "Jeho řidičská nekázeň byla veliká. Překročil v obci rychlost o 77 km a v krvi měl nejméně 1,6 promile alkoholu," poznamenal.

Požadoval zrušní trestu

V minulosti měl Bulawa ve své kartě řidiče 32 dopravních přestupků. Samotný Bulawa požadoval, aby odvolací soud zrušil jeho dřívější tříletý trest.

"Necítím vinu za tuto nehodu, kdyby řidič policejního vozu respektoval značku Stůj, dej přednost v jízdě, tak k nehodě nedošlo," prohlásil.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků