Hlavní obsah
Robert Tempel před soudní síní Foto: Milan Malíček, Právo

Odvolací senát zřejmě vynese verdikt nad doživotně odsouzeným Tempelem

Pražský vrchní soud ve středu pravděpodobně rozhodne o odvolání Roberta Tempela, kterému krajský soud uložil doživotní trest vězení za vraždu dvou mladých mužů z léta 2001. Tempel si přitom odsuzující verdikt vyslechl až napopáté, soud ho v minulosti čtyřikrát osvobodil.

Robert Tempel před soudní síní Foto: Milan Malíček, Právo
Odvolací senát zřejmě vynese verdikt nad doživotně odsouzeným Tempelem

Vrchní soud začal odvolání projednávat už minulý týden, Tempelova advokátka Klára Slámová přednesla několikahodinovou řeč na jeho obhajobu. Dnes se k obžalobě chystá obsáhle vyjádřit i samotný Tempel.

Dvojnásobná vražda se podle spisu stala na lesním parkovišti u Hruškové na Sokolovsku. Tempel zde měl údajně předat jednomu muži 400 000 korun za auto, které si prý chtěl koupit. Místo toho ale podle spisu vytáhl zbraň a muže zastřelil. Zasáhl údajně i druhého muže a následně jej dobil údery do hlavy. Obě těla prý následující den zakopal ve Staré Vodě na Chebsku.

Za účast na vraždě byl v minulosti stíhán i Lubomír Václav z Karlových Varů zvaný Biftek, ten však byl soudy pravomocně osvobozen. V kauze vystupuje jako klíčový svědek. Václav i Tempel tvrdí, že vraždil ten druhý.

Tempel, kterému se prý přezdívá Psychi, si v současnosti odpykává souhrnný trest 13,5 roku vězení za loupeže. Novinář Janek Kroupa před časem uvedl, že Tempel patří k elitě mezi nájemnými vrahy. Obviněný to popírá.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků