Hlavní obsah
 

Odstřelovači zlikvidovali v Praze acetylenovou lahev, hrozil výbuch

Střelbou z pušky zlikvidovali v pondělí v Praze policejní odstřelovači acetylenovou lahev určenou na svařování, která hořela. S lahví se nedalo manipulovat a hasiči ji pouze chladili, aby nedošlo k přehřívání. Hrozilo, že exploduje.

 
Odstřelovači zlikvidovali v Praze acetylenovou lahev, hrozil výbuch

Hasiči vyrazili k požáru acetylenové lahve v Dolních Měcholupech ve firmě na výrobu kovů v pondělí večer. Kvůli případu preventivně uzavřeli celou Kutnohorskou ulici.

„Uvnitř lahve hořela forenzní hmota, která může hořet i několik hodin, proto jsme ji chladili a požádali o spolupráci policisty,“ řekl Novinkám velitel směny hasičů Roman Hlinovský.

Na místo nakonec přijeli tři odstřelovači Útvaru rychlého nasazení, kteří shodou okolností nedávno s hasiči cvičili právě odstřelení takové lahve.

Odstřelovači jdou do akce

Foto: Hasiči Horní Měcholupy

„Vyhodnotili celou situaci s přítomnými veliteli zásahu a ohraničili lahev ocelovými pláty. Poté ji ze vzdálenosti šedesáti metrů dva z nich odstřelili. Hasiči následně dochlazovali a za půl hodiny byl v ulici Kutnohorská plně obnoven provoz,“ informovala mluvčí Policejního prezidia Ivana Nguyenová.

Proč lahev hořela, hasiči zatím nevědí. „Máme dvě varianty, buď technická závada, nebo nedbalost,“ uzavřel Hlinovský.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků