Hlavní obsah
Požár skladu ve Skrochovicích Foto: HZS MSK

Od zábavní pyrotechniky na Opavsku vzplál sklad s polyuretanem

U rozsáhlého požáru bývalého kravína, ve kterém bylo uskladněno velké množství polyuretanu, zasahovali v pátek večer hasiči ve Skrochovicích, místní části obce Brumovice na Opavsku. Příčinou vzniku požáru byla zábavní pyrotechnika, odpálená v blízkosti objektu. Případem se proto začne zabývat policie. Škoda dosahuje 3OO tisíc korun.

Požár skladu ve Skrochovicích Foto: HZS MSK
Od zábavní pyrotechniky na Opavsku vzplál sklad s polyuretanem

„Požár byl na operační středisko ohlášen patnáct minut před dvacátou hodinou,“ sdělil mluvčí hasičů Jakub Kozák. Už po příjezdu prvních jednotek se podle něj objekt nacházel z poloviny v plamenech a jeho střecha se propadla.

Požár skladu ve Skrochovicích

Foto: HZS MSK

Hasiči u kravína o půdorysu asi 20 krát 10 metrů zřídili čerpací stanoviště a dopravovali na místa vodu pomocí velkokapacitních cisteren. K zásahu rovně použili pěnu, kterou uskladněný polyuretan pokrývali.

Požár skladu ve Skrochovicích

Foto: HZS MSK

„Lokalizovat požár se hasičům podařilo velmi rychle, už čtvrt hodiny po ohlášení události. Dlouhou dobu pak ale zabrala samotná likvidace, uskladněný materiál dosahoval do výšky asi tří metrů a vzhledem k jeho konzistenci se jednotkám nedařilo bezpečně dostat až přímo k samotnému ohnisku. Ve spolupráci s majitelem byl polyuretan postupně nakladačem vyvážen mimo zasažený objekt a proléván vodou na volném prostranství,“ dodal Kozák.

Požár skladu ve Skrochovicích

Foto: HZS MSK

Necelou půlhodinu po půlnoci byl požár zcela zlikvidován. „Na místě zůstala do ranních hodin na dohled místní dobrovolná jednotka z Brumovic,“ dodal Kozák.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků