Hlavní obsah
Židovský hřbitov v Rousínově Foto: Mapy.cz

Ochrnul po úrazu na školním výletě. Soud mu přiznal odškodné skoro devět miliónů

Okresní soud ve Vyškově v pondělí přiznal 19letému Borisi Trávníčkovi odškodné ve výši bezmála devět miliónů za úraz při školním výletu na židovský hřbitov. V roce 2011 se na mladíka na hřbitově v Rousínově na Vyškovsku zřítil náhrobní kámen. Chlapec kvůli tomu částečně ochrnul a je na vozíčku.

Židovský hřbitov v Rousínově Foto: Mapy.cz
Ochrnul po úrazu na školním výletě. Soud mu přiznal odškodné skoro devět miliónů

Odškodné žádal mladík po své základní škole. Jejím zřizovatelem je město Rousínov, které by mělo odškodné uhradit. Verdikt zatím není pravomocný.

Neštěstí se stalo v roce 2011, kdy vzal učitel rousínovské základní školy třídu místo hodiny dějepisu na tamní židovský hřbitov. Ten není volně přístupný, žáci se tam dostali přes porušený plot.

Na tehdy třináctiletého hocha se zřítil několik set kilogramů těžký náhrobek. Poranil mu míchu, ledviny a játra, rozdrtil dva obratle a způsobil mu otevřenou zlomeninu nohy. Hoch přežil jen díky rychlému zásahu lékařů, ale je od té doby odkázán na vozík.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků