Hlavní obsah
Lucka s Michalem ve společném duetu Byla to láska Foto: Petr Mráček

Obžalovanou z vraždy jednání soudu nezajímalo

Poněkud nezúčastněně a znuděně se během středečního hlavního líčení před Krajským soudem v Plzni tvářila obžalovaná Soňa Šafaříková. Přitom zde stanula pro trestný čin vraždy. Dvacetiletá dívka totiž shodila svého bývalého 38letého přítele z pětimetrové výšky na schody. Muž na místě zemřel.

Lucka s Michalem ve společném duetu Byla to láska Foto: Petr Mráček
Obžalovanou z vraždy jednání soudu nezajímalo

Podle spisu Šafaříková potkala Jiřího Krajčíře začátkem letošního ledna na plzeňském autobusovém nádraží. Chytila ho oběma rukama za bundu a smýkla s ním na skleněnou výplň stěny podchodu. Muž prorazil hlavou vyztužené sklo a zůstal viset pět metrů nad schody. Obžalovaná do něj následně ještě kopla, čímž se Krajčíř převážil, spadl a na místě vážným zraněním hlavy podlehl.

Známá svědčila proti ní

Obžalovaná se však dnes bránila tím, že oběť nechtěla zabít, jen o ní náhodou zavadila. "Byla jsem se známými ve vestibulu nádraží, pak jsme vyšli ven. Tam přišel hodně opilý Krajčíř a nadával mi. Pak do mě strčil a já do něj. Když spadl, chtěla jsem mu pomoct zvednout. Zavadila jsem mu o nohu a on spadl," vypověděla dnes Šafaříková s tím, že netušila, že se Krajčířovi stalo něco vážného. "Pak jsme pomalu odcházely s mou známou Husovou ulicí, tam nás taky zadrželi taxikáři," dodala.

Právě svědectví této známé však nahrává spíše verzi obžaloby.

Ve vazbě byla už 4x potrestána

Šafaříková je od letošního září v podmínce za loupežné přepadení 74leté ženy. Podle posudku z vazební věznice je arogantní, naivní a jednoduchou osobou s omezeným okruhem zájmů. Vedení věznice ji již čtyřikrát kázeňsky potrestalo mj. za ničení zařízení a za tetování.

Se svým postojem si zřejmě vůbec neuvědomuje, že jí za vraždu hrozí až 15 let vězení. Rozsudek je očekáván do konce týdne.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků