Hlavní obsah
 

Obří varna pervitinu na Karlovarsku připomínala továrnu

Malou továrnu připomínala varna pervitinu, kterou policejní tým zaměřený na odhalování drogové kriminality Krystal odhalil ve středu večer v objektu bývalých technických služeb v Sadově na Karlovarsku. Policisté na místě zajistili desítky kilogramů drogy a dalších chemikálií, ze kterých se pervitin vyrábí. V souvislosti se zásahem byli zadrženi tři Vietnamci, kterým teď hrozí až deset let vězení.

 
Obří varna pervitinu na Karlovarsku připomínala továrnu

„Varna připomínala malou továrnu na výrobu pervitinu, ve které jsme zajistili desítky kilogramů drog, jejichž cena se pohybuje v řádu desítek miliónů korun,“ uvedl vedoucí odboru hospodářské kriminality karlovarské krajské policie Jiří Vopálenský. [celá zpráva]

Policisté odhalili velkovýrobnu pervitinu

Foto: Policie ČR

„Jedná se o největší varnu pervitinu, která byla v Karlovarském kraji objevena. Pervitin z této varny končil nejenom na české drogové scéně, ale směřoval i do Německa,“ uvedl vedoucí oddělení obecné kriminality karlovarské krajské policie Jaroslav Severa.

Policisté odhalili velkovýrobnu pervitinu

Foto: Policie ČR

Podle vedoucího policejního týmu Miroslava Gonoše se drogy ve varně vyráběly nejméně půl roku. „Na místě jsme zajistili několik zařízení k výrobě pervitinu. V rozsáhlém objektu byla varna důmyslně vybudována, aby ji nebylo vidět ani cítit. Objevili jsme v objektu přípravnu na výrobu drog, samotnou varnu, místnost, kde se pervitin dokončoval, a rovněž jeho sklad,“ popisoval Gonoš.

Policisté odhalili velkovýrobnu pervitinu

Foto: Policie ČR

Policejní zásah, kterého se zúčastnilo kolem čtyřiceti policistů a další tři družstva hasičů, trval od středečního večera až do osmé hodiny ráno ve čtvrtek. Policisté museli odvézt obrovské množství zařízení dvakrát nákladním vozidlem. Zadržení Vietnamci jsou v policejní cele a čekají na obvinění. Pak se bude rozhodovat o uvalení vazby.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků