Hlavní obsah
 

Oběti si nejspíše pustily vraha do břeclavského domu samy

Znaly oběti svého vraha? I to je jedna z otázek, kterou musí rozlousknout kriminalisté při objasňování události z domku v Šilingrově ulici v Břeclavi. Je ale celkem pravděpodobné, že jim útočník nebyl neznámý. Dveře domu, kde byli zavražděni jeho dva obyvatelé, totiž nenesou nikde viditelné stopy po násilném vniknutí.

 
Oběti si nejspíše pustily vraha do břeclavského domu samy

Dům je majetkem dcer zavražděného devětaosmdesátiletého seniora. Druhou obětí útoku se stala čtyřiačtyřicetiletá žena. Právo zjistilo, že vrah zvlášť brutálně zaútočil na spolubydlící seniora. V jejím těle byl značný počet bodných ran, zdroj Práva hovoří o desítkách zásahů nožem. Cílem několika dalších byl senior.

Zohavená těla objevil syn zavražděné ženy, když přišel v úterý 6. srpna do domu. Hrůzná podívaná zapříčinila, že skončil v rukou lékařů.

Policisté prohlédávali širší okolí místa činu

Foto: Milan Vojtek, Právo

„Prověřujeme získané poznatky i kamerové záznamy. Získané vzorky a zajištěné stopy analyzují specialisté v laboratořích. Věc řešíme jako zvlášť závažný zločin vražda,“ uvedl policejní mluvčí Pavel Šváb.

Našli nůž

Výzva, kterou policisté zveřejnili, i jejich vlastní šetření vedlo k několika svědectvím. Podle zjištění Práva byla v domě v noci na úterý nějaká další osoba. Policisté vše prověřují. Zajímá je veškeré dění v domě od pondělní dvacáté hodiny do zjištění případu v úterý odpoledne.

V rámci šetření vraždy a prohlídky okolí našli policisté ve středu na břehu řeky, nedaleko lávky pro pěší nůž, který putoval do laboratoře na prověření, zda se nejedná o vražednou zbraň. Policisté prověřují všechny možné motivy činu, svou roli mohla sehrát skutečnost, že čiperný a aktivní senior stále pracoval a lidé věděli o jeho spořivosti.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků