Hlavní obsah
Při prázdninových nehodách zahynulo 135 lidí. Foto: Policie ČR

O prázdninách zemřelo na silnicích nejméně lidí od roku 1990

Za období letních prázdnin zahynulo na českých silnicích podle upřesněných policejních statistik 135 lidí, což je o sedm méně než loni a podle dostupných údajů zároveň nejnižší číslo od roku 1990. V srpnu si dopravní nehody dosud vyžádaly 63 obětí, tedy o 11 méně než před rokem. Počet se ještě může zvýšit o ty, kteří by podlehli zraněním později.

Při prázdninových nehodách zahynulo 135 lidí. Foto: Policie ČR
O prázdninách zemřelo na silnicích nejméně lidí od roku 1990

Stejně jako v sobotu, i v neděli se na silnicích v souvislosti s koncem prázdnin očekává zvýšený provoz; policie upozornila, že její dopravní kontroly budou intenzivnější.

Nejhorší bilanci smrtelných nehod o prázdninách policie zaznamenala v pátek 19. července, kdy při nehodách zemřelo sedm lidí. Šest lidských životů si vyžádaly nehody v pátek 26. července. V srpnu se na počtu obětí podle policejního webu nejvýrazněji projevila sobota a neděle 24. a 25. srpna, v oba dny zahynulo shodně pět lidí.

Naopak podle statistik bylo v srpnu šest dní, které se obešly bez smrtelných nehod, v polovině měsíce následovaly dokonce tři dny za sebou, během nichž na silnicích nikdo nezahynul. V červenci byly bez obětí na životech jen dva dny.

Policie kvůli konci prázdnin zintenzivnila o víkendu na silnicích kontroly řidičů. "Naším cílem je zajistit co možná nejplynulejší a nejbezpečnější příjezd lidí z dovolených. Je to tradiční dopravně-bezpečnostní akce, kdy na začátku a na konci letních prázdnin posilujeme výkon služby," řekla mluvčí policejního prezidia Ivana Ježková. Podle ní se policisté zaměří především na dodržování povolené rychlosti, dodržování zákazu předjíždění či telefonování za jízdy.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků