Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Martin Žemlička, Novinky

Nový trik zlodějů: kradou v bytech jen klíče od aut a pak vozy

Moravskoslezští policisté v poslední době zaznamenali nový způsob, jakým zloději kradou auta. Nejprve se vloupají do bytu či rodinného domu, odkud vezmou jen klíče od vozu a pak s ním odjedou.

Ilustrační foto Foto: Martin Žemlička, Novinky
Nový trik zlodějů: kradou v bytech jen klíče od aut a pak vozy

Policisté už evidují tři desítky těchto případů po celém kraji. Celková škoda je 16 miliónů korun. Nejvíc, dvanáct krádeží, zaznamenali kriminalisté na Karvinsku. Dopadli tam i dvojici zlodějů, kteří v červenci ukradli ze dvora rodinného domu hned dva vozy.

Pro klíče si vlezli do domku otevřeným oknem v době, když majitelé uvnitř spali. "Jednoho pachatele jsme dopadli v září, druhého v prosinci. Zajistit se nám podařilo i obě auta. Jedno jsme našli v Karviné, druhé pak odstavené v Polsku," řekl mluvčí karvinské policie Jaroslav Kus.

I v ostatních případech zloději postupovali stejně. V jednom případě se jim sice podařilo dostat do bytu a najít tam klíče, s autem ale už neodjeli. Nedokázali odblokovat zabezpečení vozidla. "Lidé by neměli nechávat klíče od aut v různých košících hned u hlavního vchodu. To je pro zloděje pak moc jednoduché je najít," řekl ředitel moravskoslezské policie Tomáš Tuhý.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků