Hlavní obsah
Foto: Jaroslav Soukup, Novinky

Novoroční útok Romů ve Varnsdorfu měl rasový motiv

Dva podezřelí z novoročního napadení ve Varnsdorfu nedaleko ubytovny Sport byli v pátek dopoledne obviněni z trestných činů ublížení na zdraví a výtržnictví. U jednoho z nich mělo podle policistů jeho jednání rasový podtext. Oběma 35letým mužům hrozí až tříleté vězení, jsou vyšetřováni na svobodě.

Foto: Jaroslav Soukup, Novinky
Novoroční útok Romů ve Varnsdorfu měl rasový motiv

Obviněné zadrželi kriminalisté ve čtvrtek odpoledne. Měli patřit ke skupince mužů, kteří krátce po silvestrovské noci ve Varnsdorfu fyzicky napadli dva muže a dvě ženy.

Podle jednoho z napadených mělo zaútočit pět mladých Romů. „Oba pětatřicetiletí pánové se zodpovídají z trestných činů ublížení na zdraví a výtržnictví, přičemž jeden z nich má situaci zkomplikovanou o skutečnost, že jeho jednání má rasový podtext,“ uvedla děčínská policejní mluvčí Petra Trypesová.

Policisté v současnosti prověřují trestní odpovědnost dalších osob údajně patřících ke skupince útočníků.

Na Šluknovsku se loni odehrálo několik napadení s rasovým podtextem. Jedno z nich, kdy velká skupina romských mladíků surově zbila několik místních, zavdala příčinu k řadě protiromských demonstrací, které se zejména ve Varnsdorfu na podzim odehrály.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků