Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Luděk Fiala, Novinky

Nezvěstného obchodníka se zlatem našli při silniční kontrole, zmizel kvůli financím

Sedmadvacetiletého muže, jehož zmizení pražští kriminalisté od počátku ledna vyšetřovali pro podezření z trestného činu zbavení osobní svobody, policie v sobotu našla při silniční kontrole v Praze 6. Muž se nestal obětí žádného trestného činu, v uplynulých týdnech se pohyboval na Moravě, v Rakousku a Německu. V pondělí to oznámil mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Ilustrační foto Foto: Luděk Fiala, Novinky
Nezvěstného obchodníka se zlatem našli při silniční kontrole, zmizel kvůli financím

Policie o nezvěstném informovala koncem ledna, o pomoc s pátráním žádala veřejnost. Na hledání muže, který obchodoval se zlatem a v souvislosti s podnikáním měl podle policistů značné dluhy, se podíleli také detektivové z oddělení vražd.

Muže v pondělí vyslechli kriminalisté. „Těm sdělil, že počátkem ledna 'zmizel' z toho důvodu, že ho, lidsky řečeno, dohnala jeho tíživá finanční situace,” uvedl Hulan. Při cestách po Evropě muž podle něj přebýval v hotelech a penzionech.

Podle mluvčího lze mužovo jednání považovat za nezodpovědné, protože svým zmizením s největší pravděpodobností přidělal starosti rodině a svým blízkým. „Pro nás je ale podstatné, že svým přístupem zaměstnal na jeden a půl měsíce šest kriminalistů jak z oddělení násilí prvního policejního obvodu, tak z oddělení vražd krajského ředitelství,” řekl Hulan. Kriminalisté podle něj vyšetřováním strávili možná až stovky hodin a pátrací spis má víc než 500 stran.

Mobilní telefon pohřešovaného byl po jeho zmizení nedostupný. Policie při vyšetřování pracovala i s možností, že chtěl zmizet kvůli dluhům, a prověřovala také variantu sebevraždy.

Hulan dodal, že pohřešovaný se za své jednání ani neomluvil.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků