Hlavní obsah

Nezletilci zapálili seník, škoda až dva milióny korun

Rozsáhlý požár seníku likvidovali v pondělí večer hasiči v Hůrce u Libé na Chebsku. K tomu, že seník při hře zapálili, se přiznali sedmiletý a jedenáctiletý hoch. Škoda byla předběžně odhadnuta na dva milióny korun.

Nezletilci zapálili seník, škoda až dva milióny korun

Na místě zasahovalo šest hasičských jednotek. "Po vyhlášení poplachu k požáru vyjeli profesionálové z Chebu a Aše a dobrovolní hasiči z Hazlova. Posléze byly povolány posily ze Skalné, Plesné a Lubů," uvedl mluvčí hasičů Karlovarského kraje František Petr.

V objektu soukromého zemědělce bylo uskladněno asi tisíc balíků sena a slámy. Vzhledem ke stupni rozvoje požáru se hasiči s majitelem dohodli, že seník nechají pod dohledem dohořet. Poblíž se nacházejí kravíny, které ale byly v době vypuknutí požáru prázdné.

"Předpokládáme, že by seník mohl dohořet zítra kolem poledne," dodal Petr. Na místě zůstala jednotka hasičů, která kontroluje požářiště.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků