Hlavní obsah
 

Netušil jsem, co zalévám, oznámil policistům zabarikádovaný pěstitel marihuany

Dvojici pečlivě zabarikádovaných Vietnamců, kteří se starali o rostliny marihuany v Praze, zadrželi minulý týden kriminalisté. Ve skladu měli nejen veškeré vybavení, ale také zamražené jídlo, aby nemuseli vycházet ven.

 
Netušil jsem, co zalévám, oznámil policistům zabarikádovaný pěstitel marihuany

„Policisté dopadli dva vietnamsky hovořící muže ve skladovacích prostorech v Košařově ulici, kde byli 14 dní doslova zabarikádovaní a pečovali o rostliny,“ uvedla mluvčí policie Jana Rösslerová.

Muži investovali dost peněz do zabezpečení skladu. O tom se přesvědčili také členové zásahové jednotky, kteří se do skladu snažili dostat. Dveřmi se jim to nepodařilo, a tak museli dovnitř vniknout oknem.

Mrazák byl plný jídla.

Foto: Policie ČR

Během domovní prohlídky policisté našli 1400 rostlin, přes sto lamp, desítky ventilátorů, patnáct set květináčů, teploměry, vzduchotechniku a další zařízení včetně speciálního hnojiva. Pachatelé navíc odebírali elektřinu na černo.

Zabavené vybavení pěstírny

Foto: Policie ČR

„Podle detektivů se zadržení potkali v jednom obchodním centru v Praze 4, kde starší muž oslovil mladšího krajana s nabídkou zprostředkování zaměstnání. Ten nelegálně přicestoval do Čech z Itálie, kde se marně snažil sehnat práci, a proto pokračoval do Prahy. Kriminalistům k pěstírně sdělil: „Tyto rostliny ve Vietnamu nemáme a já jsem netušil, co zalévám“,“ konstatovala Rösslerová.

Dosud netrestaní pěstitelé ve věku 37 a 38 let byli obviněni ze spáchání trestného činu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami, za což jim hrozí až pětileté vězení. Na soudní jednání si počkají ve vazbě.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků